O NAS

Dowiedz się więcej

Wybierz temat, aby dowiedzieć się więcej.

HISTORIA

MISJA

AUTORZY

HISTORIA

System GROUND SAFETY powstał na bazie technologi ASSD+PL opracowanej podczas prac nad projektami AeroSafetyShow DEMONSTRATOR+PL, a następnie GROUND SECURITY. Oba projekty realizowane były w latach 2013-2016 przez konsorcjum naukowe Politechniki Poznańskiej i firmę ŻELAZNY6 – WOJCIECH KRUPA.

MISJA

W roku 2013r. lotnicza pasja i oddanie nauce zainspirowało nas do rozpoczęcia prac nad stworzeniem systemu ASSD+PL. Naszym celem było opracowanie technologii do nadzorowania operacji małych statków powietrznych wykorzystywanych w aeroklubach, podczas zawodów akrobacyjnych i przez osoby prywatne. Podczas prac nad rozwojem funkcjonalności ASSD+PL dostrzegliśmy, że nasz system odpowiada potrzebom w zakresie bezpieczeństwa największych portów lotniczych na świecie.

GROUND SAFETY stworzyliśmy w celu znaczącej poprawy jakości kontroli i nadzoru nad operacjami naziemnymi na lotniskach komunikacyjnych. Misją GROUND SAFETY jest przede wszystkim podwyższenie poziomu bezpieczeństwa ludzi, ale zwiększenie efektywności portu lotniczego i liczby lotów.

AUTORZY

ŻELAZNY6 – WOJCIECH KRUPA – firma i ośrodek szkolenia lotniczego założony w 2008 roku przez wielokrotnego Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej, lidera Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY, pilota samolotów odrzutowych, pułkownika rezerwy Wojciecha Krupę.

POLITECHNIKA POZNAŃSKA uczelnia wyższa działająca od 1919 roku w Poznaniu, jedna z czołowych uczelni o profilu technicznym w Polsce i w Europie.