SYSTEM

GROUND SAFETY

MOŻLIWOŚCI i SPECYFIKACJA

OGNIWA SYSTEMU

DLACZEGO WYBRAĆ GS?

GROUND SAFETY

GROUND SAFETY to nowa jakość bezpieczeństwa naziemnego. To większe bezpieczeństwo pasażerów. To efektywniejsze działanie lotniczych. GROUND SAFETY to pierwszy na świecie system wykorzystujący innowacyjny protokół komunikacji niezależny od sieci GSM.System rozwiązuje problem zapewnienia kontroli na najwyższym poziomie, przy wzroście liczby przewożonych pasażerów, a co za tym idzie, wzroście puli pojazdów oraz urządzeń w portach lotniczych.

Technologia GROUND SAFETY łączy w sobie cechy monitoringu terenu, śledzenia pojazdów i urządzeń oraz bazy danych o szczegółowej aktywności na danym obszarze.

MOŻLIWOŚCI i SPECYFIKACJA

System GROUND SAFETY oferuje użytkownikom nieograniczone możliwości nadzoru i kontroli bezpieczeństwa naziemnego dzięki charakterystycznym i innowacyjnym funkcjonalnościom.

Oprócz standardowych właściwości systemu, oferujemy dodatkowe personalizowanie funkcjonalności odpowiadające szczególnym potrzebom każdego klienta.

Jedną z unikatowych cech systemu autorski protokół komunikacji radiowej opracowany na Politechnice Poznańskiej. Wykorzystywanie sygnał poniżej -124dbm (potocznie: „szumu tła“), niezależność od sieci GSM i bardzo niska emisja szkodliwych dla zdrowia fal radiowych.

GROUND SAFETY pozwala na konfigurowanie nieskończonej liczba stref lotniska w intuicyjnej, wielostanowiskowej aplikacji. Umożliwia precyzyjne śledzenia wybranych pojazdów i urządzeń, monitorowanie ich prędkości oraz przestrzegania ustalonych zasad.

Niewielka infrastruktura, domyślna niezależność od innych urządzeń oraz łatwość instalacji, wpływają na przystępność  GROUND SAFETY  oraz konkurencyjność w branży lotniczej.

OGNIWA SYSTEMU

1. APLIKACJA KOMPUTEROWA GROUND SAFETY

Intuicyjna, wielostanowiskowa aplikacja do monitorowania wybranego terenu, śledzenia pojazdów i urządzeń, zapisu danych o szczegółowej aktywności na danym obszarze. Aplikacja umożliwia konfigurowanie nieskończonej liczby stref lotniska o dowolnych atrybutach, nazwanie konkretnych nadajników i nadawanie im specjalnych uprawnień.
Z aplikacji może korzystać każdy uprawniony przez administratora użytkownik, na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci ETHERNET i zainstalowaną przeglądarką internetową.

2. MODUŁY  MOBILNE

Kompaktowe i ultralekkie nadajniki wyposażone m.in. w procesor, moduł i antenę radiową, odbiornik GPS i zabezpieczoną kartę pamięci. Niezależne od innych urządzeń, bardzo odporne na zniszczenie i niezwyklewydajne energetycznie.

3. STACJA BAZOWA: A i B

A. KONTROLER MOBILNY

Specjalistyczny pojazd dowodzenia umożliwiający prowadzenie bardziej efektywnego nadzoru na dużym terenie oraz możliwość błyskawicznego reagowania. Kontroler Mobilny wyposażony jest m. in. ostrzegawczą sygnalizację świetlną i dźwiękową, zespół anten odbiorczych umieszczonych na 8-metrowym maszcie pneumatycznym, dwa stanowiska operatorskie z ekranami stacji bazowej, własną sieć WiFi, radiostacje z funkcją rejestracji, stację meteorologiczną, agregat prądotwórczy, własne niezależne zasilanie z UPS.
Kontroler Mobilny skonstruowany został tak, aby nadzorowanie bezpieczeństwa możliwe było w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych i nie przewidywalnych warunkach.

B. ALTERNATYWNA STACJA BAZOWA

Komputer z zainstalowaną aplikacją GROUND SAFETY, skonfigurowaną siecią ETHERNET oraz zainstalowaną przeglądarką internetową.

 

 

DLACZEGO WYBRAĆ GS?

 • Kontrola wybranego obszaru w czasie rzeczywistym
 • Nadzór przestrzegania ustalonych zasad bezpieczeństwa
 • Stały monitoring oraz zapis aktywności pojazdów i sprzętu 24h/7
 • Możliwość połączenia danych z innych systemów i urządzeń lotniskowych z GROUND SECURITY
 • Kombinacja monitoringu terenu, śledzenia pojazdów i zapisu informacji z lotniska
 • Funkcjonalności i ogniwa systemu dopasowane specjalnie do potrzeb zamawiającego
 • Niewielka, niezależna infrastruktura systemu
 • Małych rozmiarów moduły o bardzo niskim zużyciu energii
 • Niepowtarzalny protokół komunikacji niezależny od sieci GSM
 • Sygnał poniżej „szumu tła” (-124 dbm) o mocy 1 mw
 • Aplikacja na każdym urządzeniu z dostępem do sieci WiFi i przeglądarką internetową
 • Nielimitowany zapis danych
 • Niski koszt w porównaniu z technologiami wykorzystującymi radary
 • System bezpieczny dla ludzkiego zdrowia i życia
 • Współpraca z wybitnymi naukowcami z Politechniki Poznańskiej i ekspertów z Europy
 • Tysiące godzin testów na lotniskach